Repertuar

Guliwer

Światowej sławy podróżnik i poszukiwacz przygód Guliwer zostaje ponownie zaproszony do krainy Liliputów, którą wcześniej ocalił przed wrogą flotą sąsiedniego kraju Blefuscu. Dochodzi jednak do nieporozumienia, bowiem mieszkańcy oczekują, że u ich bram stanie olbrzym wielkości solidnego budynku, który samym swoim wyglądem odstraszy każdego wroga. Nic jednak z tego, bowiem Guliwer jest zwyczajnego wzrostu i niczym się w tym względzie nie różni od pozostałych mieszkańców. Rozczarowany król wtrąca przybysza do lochu. Tymczasem niezwyciężona armada Blefuscu pod komendą jej żądnego podbojów dowódcy przygotowuje kolejną inwazję. Los pokojowej krainy leży teraz w rękach Guliwera, jego dzielnego mysiego kompana i nowo poznanej przyjaciółki. Do pokonania licznej armii wroga potrzebna będzie nie siła, a spryt.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Format Bilety
30 września 16:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
01 października 16:00 Turek, Kino Tur / bilety: 235 kup bilet
02 października 16:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
03 października 16:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet

IO

„IO” to zapierająca dech w piersiach odyseja, porywające kinowe doświadczenie i nakręcony z imponującym rozmachem obraz współczesnego świata. Film Jerzego Skolimowskiego stał się sensacją festiwalu w Cannes, skąd wyjechał z Nagrodą Jury. Opowieść o nas samych, odbijających się w oczach pewnego osiołka, zachwyciła artystyczną brawurą i młodzieńczą energią, choć firmuje ją swoim nazwiskiem 84-letni mistrz europejskiego kina. Podróż, w jaką zabiera nas Skolimowski, wiedzie przez całą Europę: od cyrku przez stadiony i parkingi dla tirów, po pałace. Od głupoty, przez przemoc, po przebłyski dobra i solidarności. Dzieło, które łączy realistyczne i wizjonerskie, przyziemne i metafizyczne, krytyczne i empatyczne; swoim rozmachem przypomina najwspanialsze obrazy Hieronima Boscha i Pietera Bruegla. W podróży towarzyszą bohaterowi m.in. Sandra Drzymalska, Mateusz Kościukiewicz i Isabelle Huppert.

This visionary film by European cinema veteran Jerzy Skolimowski made a sensational splash at last year's Cannes Festival, where it deservedly won the Jury Prize. The director of Barrier, The Shout and Essential Killing references Robert Bresson’s legendary film Au Hasard Balthazar with a donkey as the protagonist. We watch the epic journey of the eponymous EO, who comes under the care of the wise and the stupid, the good and the brutal, as well as empathetic and vain people. Skolimowski creates a simple though visually stunning universal parable about the condition of contemporary society, and about the imbalance between the worlds of man and animal. It is also a wonderfully poetic film about the need for freedom and about incapacitation. The Polish master filmmaker is unafraid to experiment; Michał Dymek's camera performs extraordinary acrobatics – resulting in a mesmerizingly fresh work that seems directed by a young artist leveraging the possibilities of contemporary cinema. That's Skolimowski – eternally New Wave, a searcher full of bravado and confidence. We're lucky to have him.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Format Bilety
28 października 19:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
29 października 19:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
30 października 19:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
31 października 19:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet

Jak zostałem Samurajem

Film w polskiej wersji językowej – 2D - dubbing

animacja, prod. USA, Chiny, Wielka Brytania, reż. Mark Koetsier, Rob Minkoff, czas 97 min., od 4 l.
Pies nie jest materiałem na samuraja. Co innego kot. Kot to urodzony samuraj. Ma wrodzoną grację, szybkość i pazury ostre jak samurajski miecz. Hank jest psem, ale od szczeniaka marzy o tym, by zostać samurajem. Przybywa na kocią wyspę, by pobierać nauki u legendarnego wojownika. Na wyspę przypływa legendarny złoczyńca, największy wróg kociego rodu, by przegnać z niej wszystkie koty. Tylko Hank może stawić mu czoła, ale nie zdoła zrobić tego sam. Musi przekonać kocią brać, że warto zaufać psu i stanąć łapę w łapę do walki o ukochany dom.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Format Bilety
26 września 17:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet

Johnny

"Johnny" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Format Bilety
14 października 19:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
15 października 19:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
16 października 19:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
17 października 19:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet

King: Mój przyjaciel lew

Nastoletnia Inés i jej brat Alex znajdują lwiątko, któremu nadają imię King. Gdy okazuje się, że mały lew jest poszukiwany i grozi mu niebezpieczeństwo, rodzeństwo wpada na szalony plan – chcą mu pomóc wrócić do prawdziwego domu.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Format Bilety
07 października 17:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
08 października 17:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
09 października 17:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
10 października 17:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet

Mia i ja. Film

Nastoletnia Mia nigdy nie rozstaje się z magiczną księgą, którą przed laty podarowali jej rodzice. To dzięki niej już nie raz odwiedziła zaczarowaną krainę zwaną Centopią zamieszkałą przez niezwykłe istoty, takie jak jednorożce, wróżki, elfy, a także złe czarownice. Tym razem Mia odkrywa, że jej bransoletka zawiera czarodziejski kamień kryjący w sobie tajemnicę starożytnej przepowiedni. Jeśli proroctwo się spełni, Centopia może zniknąć na zawsze, a wraz z nią przyjaciele dziewczynki. Mia postanawia wyruszyć w pełną niebezpieczeństw podróż do najodleglejszego zakątka Centopii, gdzie na odludnej wyspie będzie musiała stawić czoła zupełnie nieznanemu, potężnemu wrogowi. Na szczęście u jej boku jak zawsze stać będą wierni towarzysze.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Format Bilety
14 października 17:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
15 października 17:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
16 października 17:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
17 października 17:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet

MIŚ BAMSE NA WULKANIE

MIŚ BAMSE NA WULKANIE

Bamse i jego przyjaciele dowiadują się, że ich przyjaciel biolog zniknął podczas wyprawy badawczej. To staje się początkiem misji ratunkowej, która prowadzi bohaterów filmu przez szereg niebezpieczeństw. Po drodze napotkają stado głodnych wilków, samolubnych złoczyńców i groźne erupcje wulkanów.
opis dystrybutora kino

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Format Bilety
28 października 17:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
29 października 17:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
30 października 17:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
31 października 17:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet

Nie martw się kochanie

Lata 50. Gospodyni domowa mieszkająca z mężem w utopijnej, eksperymentalnej społeczności, zaczyna się niepokoić, że jego pełna przepychu firma może skrywać niepokojące tajemnice.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Format Bilety
21 października 19:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
22 października 19:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
23 października 19:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
24 października 19:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet

Niewidzialna wojna

Cała prawda o Patryku Vedze, najbardziej kontrowersyjnym reżyserze.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Format Bilety
30 września 20:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
01 października 20:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
02 października 20:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
03 października 20:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
07 października 19:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
08 października 19:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
09 października 19:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
10 października 19:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet

Orlęta. Grodno '39

„Orlęta. Grodno ‘39” to dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, 1 września 1939 r. budynek jego szkoły zostaje zbombardowany przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, Tadka, Eweliny oraz tysięcy polskich dzieci, rozpoczynająca się wojna stanie się szkołą przyspieszonego dojrzewania, konfrontacją z dramatyczną historią pisaną przez dorosłych.

17 września 1939 roku, na mocy porozumień sowiecko-niemieckich, Armia Czerwona wkracza do Polski. 20 września planuje zająć Grodno. Obrońcy miasta rozpoczynają beznadziejną, heroiczną walkę. Nieliczne oddziały wojskowe są wspomagane przez ludność cywilną, przede wszystkim młodzież szkolną. To właśnie dzieci i młodzież bohatersko bronią miasta, stając się ofiarami niezwykłego okrucieństwa okupantów.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Format Bilety
26 września 19:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet

Tedi i szmaragdowa tablica

Tedi Jones powraca w animowanej komedii familijnej- "Tedi i Szmaragdowa Tablica".

Największym marzeniem Tediego jest zostać zaakceptowanym przez kolegów archeologów.

Kiedy niechcący niszczy egipski sarkofag, ściąga na siebie i swoich przyjaciół klątwę.

Uratowanie Mumii, Jeffa i Belzoniego zapoczątkuje pełną akcji przygodę.

Wraz z Sarą przemierzy pół świata, aby odwrócić klątwę Szmaragdowej Tablicy.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Format Bilety
21 października 15:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
21 października 17:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
22 października 15:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
22 października 17:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
23 października 15:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
23 października 17:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
24 października 15:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet
24 października 17:00 Turek, Kino Tur / bilety: 237 kup bilet

Zołza

Anna Sobańska (Małgorzata Kożuchowska) vel „Zołza”, „Królowa”, „Szekspir”. Dotychczasowy bilans życiowy: 1 mąż, 2 dzieci, 36 statuetek, 40 milionów widzów. Liczba osób, które nie widziały jej twórczości filmowej: hmmm – być może 2 lub 3. Liczba bohaterów, których wymyśliła: 186. Liczba dotychczasowych porażek w życiu osobistym i zawodowym: 0 (przynajmniej tak jej się wydaje). Nadchodzące załamania nerwowe: 1

Anna to kobieta sukcesu i… niekwestionowana zołza. Jednym skinieniem kreuje gwiazdy, a drugim je unicestwia. Chce być silna i idealna w każdym obszarze, choć nie widzi, że jej życie jest dalekie od świata, który kreuje na ekranie. Kiedy jednak wydaje jej się, że ma wszystko, życie postanawia utrzeć jej nosa. Co z tego wyniknie? Czy Zołza zapanuje nad własnym życiem?

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Format Bilety
30 września 18:00 Turek, Kino Tur / bilety: 232 kup bilet
01 października 18:00 Turek, Kino Tur / bilety: 235 kup bilet
02 października 18:00 Turek, Kino Tur / bilety: 235 kup bilet
03 października 18:00 Turek, Kino Tur / bilety: 222 kup bilet